БалканДописници СветСвет.Слајдер

Средба Гутереш – Мицотакис во Њујорк

Ситуацијата во Источниот Медитеран, кипарското прашање, случувањата во Либија, мигрантското прашање и климатската криза, биле телите за кои разговарале генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close