0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Средба Грковска – Худолин: Поддршката на ЕУ е исклучително важна, работиме на решенија кои ќе бидат долгорочни и одржливи

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, денеска се сретна со шефот на секторот за соработка на Делегацијата на ЕУ, Штефен Худолин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close