0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Грковска – Кундурос: Грција ѝ дава силна поддршка на Северна Македонија за почеток на преговорите со ЕУ

 Заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска имаше средба со Русос Кундурос, амбасадор на Хеленската Република во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close