0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Средба Грковска – Брунета: Италија ќе и помага на Северна Македонија за унапредување на јавната администрација

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска во Рим имаше средба со италијанскиот министер за јавна администрација, Ренато Брунета, со кој договорија низа конкретни чекори за поддршка на реформите и унапредувањето на јавната администрација во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close