Политички партии

Средба Богоев – Хакверди: Почетокот на преговори е целосно заслужен

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев денеска се сретна со пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на Социјалдемократската партија на Германија, Метин Хакверди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close