0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Средба Блинкен-Лавров во Стокхолм за затегнатата ситуација околу Украина

Според некои американски медиуми, Блинкен и Лавров имале „сериозна, трезвена и деловна“ средба. Имале конструктивна размена на мненија за исполнување на договореното од Минск како можен излез од кризата и во наредните денови, најверојатно, ќе се интензивира дипломатската размена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close