0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Средба Битиќи – Доер Вос: Германската поддршка за реформите во економијата е една од најважните за земјава

Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Германија беше главна тема на разговор на работната средба во Берлин на заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи со државната секретарка во германското Федералното министерство за економија и енергетика, Клаудија Доер Вос.

Back to top button
Close
Close