0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталАнализаБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Србија по изборите: Сигурно е само дека Александар Вучиќ е старо-новиот претседател

Според изјавите дадени од политичките субјекти пред изборите на сите нивоа во Србија на 3 април, очекувањата беа дека Александар Вучиќ ќе победи уште во првиот круг на претседателските избори, како што самиот најави „со близу 60 отсто поддршка“, дека неговата Српска напредна партија (СНС) ќе победи и на парламентарните избори и на локалните избори, а дека опозицијата по долгогодишното отсуство ќе влезе во Парламентот и ќе победи на изборите за Град Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close