БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Србија поради новиот сој омикрон донесе дополнителни мерки за патниците од Африка

-Ја разгледавме и зачестеноста, распространетоста и потенцијалните епидемиолошки компликации кога станува збор за новиот вид на коронавирус. Донесена е одлука за примена на одредени мерки кога станува збор за патници во меѓународниот сообраќај, изјави Дарија Кисиќ Тепвачевиќ по седницата на Кризниот штаб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close