БалканДописници Свет

Србија на 14 декември го отвора Кластерот четири со ЕУ

Согласноста Србија следната недела да ги отвори сите четири поглавја во рамки на кластерот 4 е постигнат во рамките на Работната група на Советот за проширување на ЕУ (COELA), а официјално ќе биде потврдена на состанокот на амбасадорите на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close