БалканДописници Свет

Србија и Русија потпишаа договори за изградба на центар за нуклерна технологија во Србија

Во пресрет на посетата на премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на Москва, договорите ги потпишаа министерот во Владата на Србија и претседателот на Меѓувладиниот комитет за соработка со Русија Ненад Поповиќ и претседателот на Росатом Оверсиз Евгениј Пакерманов, соопштија од кабинетот на министерот за иновација и технолошки развој, Ненад Поповиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close