0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

СП2022: Поразот на Германија од Јапонија го следеле само 9.2 милиони Германци

Само 9.2 милиони Германци го следеле вчера телевизискиот пренос од првиот натпревар на германската фудбалска репрезентација на Светското првенство во Катар на кој сензационално триумфираше Јапонија со 2-1, објави денеска компанијата за мерење податоци на гледаност AGF.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close