0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

СПЦ потврди дека во Белград в четврток Стефан и Порфириј ќе одржат литургија за помирување

Српската православна црква (СПЦ) на својот официјален сајт најави дека в четврток на 19 мај во Соборниот храм Св.Сава во Белград, патријархот на СПЦ г.г. Порфириј и Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан ќе служат архиерејска литургија за воспоставување на „литургијско и канонско општење на двете сетрински цркви“, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close