Останато

Спустот од Лејк Луис префрлен во Бивер Крик

Организаторите на Светскиот куп во алпско скијање објавија денеска дека спустот во машка конкуренција што требаше да се вози во петокот во Лејк Луис, а беше откажан поради новите обилни врнежи од снег, ќе биде префрлен за идната седмица во Бивер Крик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close