Дописници МКДОпштински вести

„Спорт да, дрога не“ во ОУ „Фаик Коница“ во Слупчане

Во рамки на проектот „Спорт да, дрога не“ кој го спроведува отсекот за превенција од СВР Куманово во соработка со општините од североисточниот регион, ученици од седум училишта од подрачјето на општина Липково, денеска се натпреваруваа во мал фудбал во салата на основното училиште „Фаик Коница“ во село Слупчане.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close