Дописници МКДОпштински вести

Спортски комплекс во Македонска Каменица цел на вандали

Спортскиот комплекс во близина на Градскиот стадион во Македонска Каменица, кој се уште е во фаза на изградба, е цел на вандалски дејствија. Во последниот регистриран случај, несовесно лице е забележано како вози моторно возило по атлетската патека која се гради во близина на комплексот, со што е причинета материјална штета, информираа од Општината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close