БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Спортските натпревари во Грција со зголемен број гледачи

Националната комисија за јавно здравје на Грција, го прифатила предлогот на надлежното министерство за спорт за зголемување на бројот на гледачи на спортските натпревари во земјата, па така стадионите и спортските сали ќе бидат исполнети до 90 отсто од капацитетот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close