0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции, смета Ивановска

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во функционирањето на двете институции, смета претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Билјана Ивановска, нагласувајќи дека доколку постоел системски пристап за распределба на предметите немало ниту да дојде до таков претрес и до таков проблем.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close