БалканДописници Свет

Спикерот на бугарското Народно собрание свика вонредна седница поради рускиот ултиматум и тензиите во Украина

Претседателот на Народното собрание на Бугарија Никола Минчев утре закажа вонредна седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close