СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Специјалната пратеничка на ОН денеска ќе се сретне со лидерите на хунтата во Мјанмар

Специјалната пратеничка на генералниот секретар на ОН за Мјанмар Ноелин Хајзер се очекува денеска да се сретне со лидерите на воената хунта во услови на зголемен политички хаос и насилство во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close