0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталГраѓански секторСпорт

Специјалната олимпијада го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Со песната „Дозволи ми да победам“ и онлајн активности во рамки на „Европската кошаркарска недела“, невладиното здружение Специјалната олимпијада Македонија го одбележува 3 Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close