БалканДописници Свет

Спенсер Бојер: САД високо ги ценат дејствијата на Бугарија во врска со безбедноста во регионот

Министерот за одбрана на Бугарија Георги Панајотов разговараше со американскиот помошник секретар за одбрана за НАТО и Европа, Спенсер Бојер, во врска со стратешкото партнерство меѓу Бугарија и САД во областа на одбраната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close