ЕвропаЕвропа.Портал

СПД: Имаме мандат да формираме влада

Генералниот секретар на Социјалдемократската партија на Германија, Ларс Клингбејл вечерва по затворањето на избирачките места на парламентарните избори изјави дека оваа партија има мандат да формира коалициска влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close