0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски ќе ги посети полицајците повредени на протестот пред Собранието

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со раководството на МВР и БЈБ утрово ќе ги посетат хоспитализираните полициски службеници повредени за време на вчерашниот протест пред Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close