0_Web_АктуелноПолитика

Спасовски – Јохансон: Отворањето на пристапните преговори ќе обезбеди дополнителна мотивација за Владата и администрацијата, но и за целото општество

Напредок во областа на правдата, слободата и безбедноста на државава се само дел од темите на кои министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, разговараше со еврокомесарката за внатрешни работи, Илва Јохансон на денешната билатерална средба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close