0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Опозицијата блокира но топлинска енергија ќе има, Владата ги презема сите потребни мерки

„Меѓутоа, она што е исклучително важно, а за кое говорам е единството во енергетската криза. За да се постигне тоа, треба да се подигне нивото на самосвест и нивото на одговорност која што ја имаат политичките субјекти, а најмногу од сѐ носителите на највисоката законодавна власт, тоа се пратениците во Собранието“, потенцираше Спасовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close