0_Web_АктуелноВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски од Софија: Оваа посета ќе биде добра порака на соработка, пријателство и партнерство меѓу Северна Македонија и Република Бугарија

Се надевам дека оваа наша посета ќе биде дополнителен импулс кон добрите односи меѓу Северна Македонија и Република Бугарија, импулс кон продлабочување на билатералната соработка и ќе биде добра порака на соработка, пријателство и на партнерство помеѓу Северна Македонија и Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close