0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски на трибина по повод 30 години постоење на Македонскиот полициски синдикат

Преку  односот  и  начинот на остварување и ефикасност на полициските надлежности и овластување со нивната законска поставеност и заштита може да се даде одреден квалитетен суд за капацитетите на едно општество да ја вреднува, негува и надградува  законитоста - како еден од примарните принципи на своето функционирање, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во своето обраќање на трибина на тема „Кривично правна и прекршочна заштита на вработените во МВР, АР, АНБ и УФП”, по повод  30 години постоење на Македонскиот полициски синдикат (МПС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close