Општество

Спасовски на литургија во манастирот „Свето преображение“ во Крушево

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави на „Фејсбук“ дека утринава присуствувал на литургија во манастирот „Свето преображение“ во Крушево по повод празникот Преображение на Господа Исуса Христа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close