0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Спасовски: МВР е максимално подготвено да одговори на предизвиците околу безбедноста на изборниот процес

Изборите секогаш претставуваат демократски испит за зрелоста на една држава. Така ќе биде и со седмите по ред Локални избори 2021, на чиј праг сме. Наша заедничка задача e не само успешно да го положиме тој испит, туку и да ја поставиме нашата држава на едно ново, повисоко квалитативно ниво, што впрочем се очекува да претставува основна цел на сите политички субјекти, порачува во обраќање министерот за внатрешни работи Оливер Спасовки.

Back to top button
Close
Close