0_Македонија.ПорталОпштество

Спасовски: Исплатени пет бонус плати за прекувремени часови на вработени во МВР

Исплатени се вкупно пет бонус плати за над 150 изработени прекувремени часови на годишно ниво. Откако го преземав раководењето со МВР, една од целите коишто ги поставивме на стратешко ниво беше и спроведувањето на гарантираните права на вработените во МВР согласно Колективен договор, објави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close