0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Спасовски: Имавме изборен ден со незначителен број неправилности и без сериозно нарушување на јавниот ред и мир

Можам со задоволство да констатирам дека имавме изборен ден со незначителен број на неправилности, без сериозно нарушување на јавниот ред и мир. До 19:00 часот се бележи вкупно намалување на бројот на пријавени настани и тоа за 40 проценти во споредба со изборите во јули 2020 година. Така годинава се пријавени 91 настан за разлика од претходните избори, кога беа пријавени 151 настан, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на прес-конференција по затворањето на гласачките места.

Back to top button
Close
Close