Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Македонија.ПорталОпштество

Спасовски изрази благодарност за поддршката на ОБСЕ кон МВР

Заеднички реализиравме многу проекти, при што ги унапредивме партнерството и соработката на високо ниво, а во насока на трите воспоставени стратешки цели за професионализација, демократско полициско работење и сузбивање на транснационални закани кои ги опфаќаат борбата против организираниот криминал и интегрираното гранично управување, како и контролата на мало и лесно оружје, напиша на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој вечерва присуствуваше на приемот по повод одбележувањето на 30-годишнината на мисијата на ОБСЕ во нашата држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close