Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Спасовски: Државата ја позициониравме како кредибилен фактор во борбата против недозволената трговија со наркотици

Во борбата против нелегалната трговија со дрога СВР Скопје минатата година може да се пофали со заплена од рекордни 215 килограми марихуана, а годинава дури 1,5 килограми кокаин, објави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close