0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваЛинк во живоМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски: Државата е подготвена за прифаќање украински бегалци

Државата е целосно подготвена доколку има каква било потреба за прифаќање на украинските бегалци, тврди министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close