Дописници МКДПолитика

Спасовски: Вработувањето 600 нови полициски службеници е поради пензонирање на 870 вработени во МВР

Вработувањето на 600 нови полициски службеници е поради пензионирање на околу 870 лица од МВР и нема да биде дополнително финансиско оптеретување на буџетот, истакна денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close