0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски во Рим на средба со италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, со придружна делегација од МВР, во Рим, Италијанска Република, денеска ќе оствари билатерална средба со министерката за внатрешни работи на Италијанската Република, Лучана Ламорџезе, како возвратна посета, откако министерката беше во посета на Република Северна Македонија во 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close