0_Македонија.ПорталМКДОпштество

Спасовски: Во првите шест месеци откриени 53 случаи на криумчарење на мигранти и преземени мерки за кривичен прогон против 62 лица

Oбидите за влез на мигрантите кај нас се намалени. Меѓутоа, има зголемување на мигранти кои што се обидуваат, ако не преку нашата држава, преку другите рути, како Албанија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, или пак, влегуваат преку Бугарија, па преку Србија – имаме таков тренд на зголемување, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во интервју за Алсат-М.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close