0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски: Буџетот на МВР за 2022 година ги одразува заложбите и приоритетите, зголемување на платите за 5 проценти

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави предлог буџетот на МВР за 2022 година, со вкупна вредност од 10 милијарди и 410 милиони денари, испланиран согласно развојната компонента за подобрување на работењето и реализирање на сите активности што се во надлежност на министерството, како и негово непречено функционирање и работење за остварување на основните стратешки приоритети и цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close