Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Спасовски: Безбедносната состојба во СВР Охрид е стабилна без никакви нарушувања

Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Охрид е мирна, безбедна, стабилна и без никакви индикации за нарушување. Тоа било констатирано на денешната средба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со раководството  на Секторот за внатрешни работи во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close