ОпштествоХроникаХроника.Портал

Спасен маж од водите на Вардар, на вливот на Лепенец

Полицијата, по добиена пријава, денеска, спаси 64-годишен маж од водите на реката Вардар, на вливот на реката Лепенец, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close