ОпштествоСкопјеХроникаХроника.Портал

Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало, згрижен во ЗОО Скопје

Екипи на ЗОО Скопје заедно со директорот Кристијан Стаменов, полиција и инспектор на АХВ спасија коњ, кој бил врзан и оставен без храна и вода во руиниран објект во скопско Дебар Маало.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close