0_Web_АктуелноДописници МКДОпштествоОпштински вестиТема

Со рано откривање на пожарите во прекуграничната област во Северна Македонија и Грција ќе се спречуваат катастрофи

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион преку реализирање на проект ќе работи на рано откривање на пожари и нивно движење за превенција и справување со катастрофи. Со овој проект, што ќе се реализира заедно со Регионот на Централна Македонија, Грција, со европски пари, треба ефикасно да се откриваат и да се управува со шумските пожари во прекуграничната област преку соодветни ИКТ алатки, односно сензори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close