Дописници МКДОпштински вести

Со показна вежба одбележан Денот на пожарникарите во Пробиштип

Пробиштипските пожарникари денеска имаа показна вежба во случај на пожар во Општинското основно училиште (ООУ) „Никола Карев“. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов вели дека показната вежба е по повод Денот на пожарникарите, кој се одбележува утре. Во рамки на показната вежба имаше  евакуација, спасување на повредени и гасење на пожар, која ја спроведе Територијалната противпожарна единица Пробиштип, во соработка со Црвениот крст и Брзата помош од Здравствен дом „Нада Михајлова"-Пробиштип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close