0_Web_АктуелноДописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Со палење на маските завршува Вевчанскиот карневал

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани, денеска попладне ќе заврши годинашното издание на Вевчанскиот карневал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close