ОпштествоХроникаХроника.Портал

Со изведување на докази од обвинителството продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“

Со изведување на материјални докази од обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“ во кое првообвинет е поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство.

Back to top button
Close
Close