Дописници МКДОпштество

Со грант од Амбасадата на Јапонија реновирано училиштето во Канатларци

Основното училиште „Кирил и Методиј“ во прилепското населено место Канатларци е целосно реновирано преку јапонската Програма за мали грантови (GGP). Со проектот се заменети старите врати и прозорци, направена е реконструкција на дренажата, а бојадисана е и училишната зграда. Инвестицијата е во вредност од 57.365 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close