Дописници СветКултураКултура.Портал

Со голем интерес помина концертот на македонската пејачка Илина Митревска во Софија

Во Културно-информативниот центар на Северна Македонија во Софија концерт одржа младата македонска пејачка Илина Митревска во придружба на пијано од Дилек Реџеп. Како што јави дописникот на МИА од Софија, концертот се спровел во целосна согласност со сите здравствени протоколи и по претходна регистрација.

Back to top button
Close
Close