Дописници МКДОпштински вести

Со вклучени сирени низ охридските улици одбележан денот на пожарникарите

Со традиционалното дефиле на противпожарните возила со вклучени сирени низ улиците на Охрид и показна вежба за извлекување на повредено лице во сообраќајна незгода, охридската Противпожарна единица го одбележа Денот на пожарникарите – 20 мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close