0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Сојот Омикрон идентификуван и во Црна Гора

Прв случај на сојот Омикрон на коронавирусот во Црна Гора е откриен во едно семејство, чиј член неодамна допатувал од Јоханесбург, соопшти денеска црногорскиот Институт за јавно здравје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close